Mladá Boleslav finišuje se stavbou zvířecího útulku + FOTO

Poblíž Března u Mladé Boleslavi pokračuje stavba zvířecího útulku a dokončena bude zřejmě koncem září. S otevřením se bude čekat na všechna potřebná povolení, má se ale jednat jen o formality. Hájenka patří městu Mladá Boleslav a je ideálně situovaná – v dostatečné vzdálenosti od obydlené oblasti, ale zároveň pohodlně dostupná. Kapacita bude zpočátku 19 kotců a karanténa, počítá se ale i s rezervou, která do budoucna umožní, aby tu případně vznikl zvířecí hotel. „Další etapa je možná za rok, nebo za dva, pokud seženeme dostatečné peníze,“ říká náměstek primátora Daniel Marek.


Do útulku bude možné umisťovat nejen psy, ale počítá se také s kočkami, pro které je tu krásná voliéra. Součástí vnitřního vybavení jsou karanténní kotce, přípravna krmiv a veterinární ošetřovna.
Poptávka po zvířecím útulku v Mladé Boleslavi trvá již několik let a vše nasvědčuje tomu, že o čtyřnohé kamarády tu bude velmi dobře postaráno.


Dobrovolníci a sponzoři mohou pomáhat


Počítá se s pomocí dobrovolníků, kteří by se na péči o zvířata chtěli podílet. Důležité také bude najít případné sponzory, kteří by se chtěli na provozu s městem spolupodílet.


Další informace se dozvíte na Výstavišti


V úterý 15. září se bude v Mladé Boleslavi na Výstavišti konat akce pro širokou veřejnost, která má za úkol seznámit všechny zájemce s novým útulkem. Vystoupí tu zpěvák Filip Šubr, chybět nebude ukázka výcviku psů, nebo například bohatá tombola. Začátek bude v 15 hodin.