Mezi Bezděčínem a Hejtmánkou bude kvůli rekonstrukci silnice uzavírka

Pražskou ulici, která je po zimě ve špatném stavu, čeká rekonstrukce povrchu. Pracovat se začne po velikonočních svátcích, tedy v úterý 6. dubna. V Bezděčíně si tato oprava vyžádá dopravní omezení včetně úplné uzavírky, dočasná úprava dopravy se dotkne jak přímo Pražské ulice, tak navazujících ulic v okolí. Práce zde budou rozděleny na tři etapy a budou mít rovněž dopad na jízdní řády autobusů – informují o tom webové stránky města.


První etapa potrvá od 6. do 19. dubna, během této doby bude platit úplná uzavírka. Navazující etapa, která potrvá od 20. dubna do 2. května, přinese uzavírku částečnou dopravu mimo špičku budou řídit semafory, v době dopravní špičky (od 06:30 hod. do 17:00 hodin) budou na místě regulovčíci, kteří budou dopravu řídit tak, aby byla zajištěna větší kapacita zúžené komunikace.

Třetí etapa potrvá jen jeden den, 2. května, a bude znamenat opět úplnou uzavírku Pražské ulice až k exitu 40 na dálnici D10.

Uzavírka Pražské ulice ovlivní i veřejnou hromadnou dopravu, a to jak dálkové autobusy, tak MHD. Zde se to dotkne městských linek 41,42 A R3, které budou využívat dočasnou zastávku.

Od 6. do 19. dubna bude přesunuta zastávka Mladá Boleslav, Bezděčín na silnici směřující k železničnímu přejezdu za křižovatkou od Chrástu do prostoru k domům čp. 24 a čp. 48.

V sobotu 1. května pak budou zastávky Bezděčín, Na Hejtmánce, Podolec a Viničná pro linku 260812 z Prahy do Mladé Boleslavi zrušena bez náhrady.