Na Mladoboleslavsku je 200 potvrzených případů nákazy koronavirem

Na Mladoboleslavsku je k pátečnímu dni celkem 200 lidí s onemocněním covid-19. Už 263 lidí se v našem okrese z nemoci uzdravilo. Stále platí, že dva lidé s tímto onemocněním zemřeli. Dva pacienti leží s těžším průběhem nemoci na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi.

Dobrou zprávou je, že nárůst počtu nových případů v Česku, který byl minulý týden exponenciální, podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly nyní zpomalil. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Čtvrtečních 2913 považuje za maximum tohoto týdne. „Nejde nám ani tak o to, jestli máme 2000 nebo 3000 nově pozitivních, ale o to jakým způsbem tato data ovlivňují náš systém a jeho kapacitu,“ řekl ministr. Záleží na tom, zda narůstají počty hospitalizovaných, vyžadujících plicní ventilaci, nebo počty úmrtí. „Tato data jsou naprosto reálná, opatření jsou proto naprosto na místě,“ dodal.

Resort už v tuto chvíli nechce omezovat ekonomiku. Prymula připomněl, že některé země, například Velká Británie, mají povoleno shromažďování jen do šesti lidí. V Česku se podle něj bude omezovat počet lidi ve volnočasových aktivitách nebo aktivitách, které nejsou zásadní.