Jaké budou letošní Vánoce v Mladé Boleslavi?

Také letos bude město Mladá Boleslav oděno do bohatého vánočního hávu tak, jak jsou na to obyvatelé zvyklí z posledních let. Už nebude platit, že například Výstaviště bude hrát všemi barvami tak, jak se tomu stalo první rok po nákupu většího množství výzdoby.

V současné době se připravuje kompletní program kolem Vánoc. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se bude konat 28. listopadu na Staroměstském náměstí a od tohoto dne začnou rovněž adventní trhy na Výstavišti. O týden později dorazí na Staroměstské náměstí také Mikuláš.

Novinka – adventní trhy zřejmě budou na Výstavišti až do Silvestra

„Jednáme o tom, že trhy zůstanou na Výstavišti i po Vánocích, aby se lidé nadále mohli potkávat. Bylo to jejich přání, aby se během procházky mohli zahřát a nakoupit věci, které k této době patří,“ uvedl ve vysílání Rádia MB náměstek primátora Daniel Marek.

Naopak oslava příchodu nového roku tentokrát nebude na Staroměstském náměstí. „Nyní přemýšlíme spíše o tom, že pokud adventní trhy opravdu zůstanou na Výstavišti až do Silvestra, oslavíme 31. prosinec nějakou menší akcí právě tam v odpoledních hodinách,“ řekl dále Daniel Marek.

Bude v na Výstavišti opět také ruské kolo?

Podle náměstka primátora ruské kolo k adventu spíše nepatří, ačkoliv v některých zemích si příchod Vánoc neumí bez pouťové atrakce představit. „Návštěvnost dětí na ruském kole v Mladé Boleslavi byla v minulých letech opravdu velká. Hlavně proto uvažujeme o tom, že na Výstavišti tato atrakce opět bude. Poptáváme provozovatele a uvidíme, jak to dopadne,“ dodává Daniel Marek.

Náměstek primátora poukázal také na to, že situace kolem pandemie covidu přiměla některé stánkaře na různé akce nedorazit a proto není v současné době příliš jednoduché kulturní akce připravit. Přesto to vypadá, že milovníci Vánoc letos rozhodně ochuzeni nebudou. Rozhodující slovo bude mít samozřejmě aktuální situace a to, jaká mimořádná a ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví budou zrovna platit. V loňském roce se adventní trhy na Výstavišti nekonaly.

foto: mb-net.cz