Historicky první zápas Mladé Boleslavi v ženské extralize a první bod

Florbalistky Mladé Boleslavi odehrály svůj historicky první zápas v ženské extralize. Florbalová akademie ale před více než stovkou diváků prohrála s Tigers START98 2:3 po nájezdech. Boleslavský tým tak vybojoval svůj první extraligový bod a svým velmi dobrým výkonem zaskočil zkušenější soupeřky.

Skóre zápasu již v třetí minutě otevřela domácí Monika Žapková. Soupeřky vyrovnaly ve 13. minutě, ale poté se dlouho ani jednomu z tým nedařilo brankářky soupeře překvapit. Až v 31. minutě domácí Barbora Doležálková přesnou střelou k tyči zvýšila na 2:1. Velmi vyrovnaný zápas přinesl ještě řadu šancí na obou stranách, ale až v závěru utkání soupeřky v přesilovce vyrovnaly na 2:2 necelých pět minut před koncem utkání. Další přesilovka hostů nic nerozhodla a stejně tak vítězný gól nepadl ani během prodloužení. Teprve při nájezdech se štěstí přiklonilo na stranu pražského týmu, za který Petra Šebestová dala rozhodující gól.

V sobotu 19. září se Mladá Boleslav představí na palubovce FbŠ Bohemians.