Požár v Bělé pod Bezdězem: úmyslné zapálení a škoda 60 tisíc

S větším požárem sena bojovali hasiči v noci na pátek na okraji Bělé pod Bezdězem. Hořelo u zemědělského areálu v ulici Na Jeteli. „Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Bělé pod Bezdězem. Jednalo se o požár stohu 30×10 metrů, když po našem příjezdu byla zasažena přibližně polovina,“ řekl Rádiu MB mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Hasiči museli společně s policisty rychle vyhledat majitele, protože na statku byl umístěn nakladač a bylo nutné řešit následné rozebrání obkjektu. Příčinou požáru bylo úmyslné zapálení a škoda se odhaduje na 60 tisíc korun.

Ve čtvrtek před 20. hodinou došlo také k požáru rákosí v obci Brodce. „Hořelo poblíž křižovatky na Horky nad Jizerou. „Jednalo se o požár suché trávy na ploše 10×20 metrů a na místě zasahovali hasiči z Benátek nad Jizerou. Během několika minut měli oheň pod kontrolou,“ řekl Jaroslav Gabriel. Vše se obešlo bez zranění a ve druhém případě také beze škod.

Právě takové požáry ovšem zaměstnávají hasiče v jarních měsících častěji. Plošné vypalování trávy a porostů je zakázáno hned třemi zákony České republiky, přesto si tato činnost každoročně vyžádá několik lidských životů, zejména starších osob.