Hasiči v Mladé Boleslavi převzali čtyřicet pět nových škodovek

V areálu hasičské stanice v Mladé Boleslavi převzali hasiči 45 nových osobních automobilů Škoda. Automobily nahradí dosluhující či zcela chybějící techniku.

Vozidla jsou pořízena na základě rámcové smlouvy mezi Ministerstvem vnitra České republiky a Škodou Auto. Konečný počet 200 kusů se může ještě v budoucnu změnit směrem nahoru – deficit vozového parku HZS České republiky je 5 miliard, technika v této hodnotě je již po své životnosti. Současná dodávka 200 vozidel bude stát celkem 125 milionů korun a to včetně výstražného zařízení a polepů.

Automobily Škoda Kodiaq s pohonem všech kol jsou osazeny dvoulitrovým naftovým čtyřválcem o výkonu 140 kW a samozřejmě sedmistupňovou automatizovanou dvouspojkovou převodovkou, což je předurčuje pro použití v operačním řízení – především pro řídící důstojníky a vyšetřovatele příčin požárů. Provedeny jsou v zářivě červeném odstínu RAL 3024 se žlutozelenými doplňky a šrafováním chevron.

Scaly v červené barvě budou jezdit na benzin – výkon jejich litrového motoru je 81 kW. Bude se tedy jednat spíše o vozidla pro plnění úkolů prevence a ochrany obyvatelstva. Bílý pruh zde ale bude rovněž doplněn o žlutozelené prvky v odstínu RAL 1026.