Do 48. ročníku Dětské noty bylo přihlášeno celkem 86 písní – porota vybere 10 nejzajímavějších

Kultura se v celém městě i světě uložila k zimnímu spánku. Umělci hledají cesty jak zprostředkovat část svého umění divákům. Dětská nota – autorská soutěž dětských písní se obvykle odehrává během 11ti koncertů v zaplněném sále ŠKODA MUZEA. 47. ročník Dětské noty byl v pandemickém roce 2020 ochuzen o nadšené publikum školáků, rodičů a příznivců hudebních i hereckých výkonů členů dětského sboru Paprsek.

Realizační tým si však našel způsob, jak již nahrané a natočené soutěžní písně představit dětem a všem zájemcům prostřednictvím webu. Všech 10 písní je možné již nyní zhlédnou ve videoklipech, které jsou propojeny rozhovory s autory jednotlivých písní. Podívejte se zde. O pořadí písní můžete hlasovat v divácké anketě do 7. března. Hudební pásmo vznikalo za nejpřísnějších hygienických podmínek a bohužel ve velmi omezeném počtu dětí. Choreografie a režie se zhostila sbormistryně sboru Paprsek Markéta Amerighi, scénář napsal Adam Koubek, zpěvák, pedagog, skladatel a bývalý člen sboru a za kamerou stála a střih zajistila Lenka Hýblová, fotografka a členka výboru Paprsek z.s..

Odborná porota provedla hodnocení na konci roku 2020 na základě natočeného CD Dětská nota 2020, které je možné objednat na emailu sborpaprsek@gmail.com. Porota složená ze známých interpretů, pedagogů, skladatelů Petr Malásek, Jan Steinsdörfer, Jiří Šlupka Svěrák, Dalibor Kapras, Daniel Marek, Radůza, Alena Průchová a Iva Crookston rozhodla o vítězné písni, kterou se stala „Pan Ivo má rád pivo“ od autorů Terezy Staňkové a Radka Malého . Na druhém místě se umístila „Maminko, lehni si“ od Šárky Krejčí a na třetím místě „Skřítci“ od Robina Krále a Tomáše Reindla.

Do dalšího již 48. ročníku dětské autorské soutěže písní bylo od ledna 2021 přihlášeno celkem 86 písní. Porota vybere 10 nejzajímavějších, které se upraví pro kapelu a zpěv a budou se moci ucházet o přízeň poroty a diváků v podání pěveckého sboru Paprsek.