Sportovní hala v Mladé Boleslavi se musela dezinfikovat.

Česko znovu zavádí plošná opatření kvůli zvyšování počtu nových případů nákazy covidem-19. Od sobotní půlnoci je znovu nutné nosit roušky na vnitřních hromadných akcích pro více než 100 lidí. Od pondělí se zároveň mohou konat akce jen do 500 lidí. Na velkých akcích ve vnitřních prostorách je možné vytvořit až pět oddělených sektorů s vlastním vchodem po pěti stech osobách. Jedná se primárně o sportovní a kulturní akce.

V ČR v posledních dnech výrazně roste počet nových případů. V úterý přibylo 206 pozitivně testovaných a ve středu 247. Více než 200 nových nemocných za den bylo naposledy na konci června. Aktuálně nakažených je přes pět tisíc lidí, což je zatím nejvíce od prvních případů v březnu.

Na Mladoboleslavsku jsou potvrzené tři nákazy

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje informuje o tom, že na Mladoboleslavsku jsou aktuálně tři lidé s nákazou. Ve Středočeském kraji je celkem 240 nakažených. Taková byla platila v pátek 24. července.

Komplikace pro přípravu florbalistů Mladé Boleslavi – hráč soupeře je nakažen

Florbalisté Mladé Boleslavi odehráli v neděli přípravné utkání proti Panhers Praha a v kádru toho soupeře byla následně potvrzena nákaza nemocí covid-19. Mladoboleslavský klub bezodkladně kontaktoval Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje. Ta dnes v poledne sdělila, že všichni mladoboleslavští hráči, kteří přišli do kontaktu s hráči Panthers Praha, mají do 2. srpna dodržovat 14denní karanténu. Dotyční mladoboleslavští hráči budou v nejbližší době testováni. Karanténa ani testování se nevztahuje na mladoboleslavské trenéry a pořadatele. V Nové městské sportovní hale, kde se zápas konal, byly vydezinfikovány prostory, ve kterých se hráči vyskytovali.