Bruslařský klub Mladá Boleslav chce navázat na skvělé výkony z loňské sezony

Hokejová Mladá Boleslav na tiskové konferenci představila plány pro letošní ročník. Majitel klubu Jan Plachý si přeje, aby se tým pohyboval v klidných vodách, tedy v lepší polovině tabulky.

Podobně se vyjádřil také sportovní ředitel klubu Radim Vrbata. Podle něj se podařilo doplnit hráčský kádr, Bruslaři by však rádi ještě posílil. Za „totálně vybrakovaný“ ale označil trh s hráči, což je podle něj způsobeno tím, že letos v Tipsport extralize působí 15 týmů. „Věděli jsme, že nějaké hráče ztratíme, chtěli jsme přivést adekvátní náhrady. Na papíře jsme s tím kádrem spokojení, máme tam ale ještě místa, která bychom rádi doplnili. Extraligu hraje 15 týmů, takže ten trh je totálně vybrakovaný,“ řekl Vrbata s tím, že některé kluby podle něj mají na hráče ještě připravené peníze, očekává se však, kteří hráči vypadnou v zámoří a vrátí se případně zpět do Evropy.

Trenér Pavel Patera věří, že jsou jeho svěřenci na start nejvyšší soutěže, která začne v pátek 10. září, dobře připraveni. „Máme jednoho z asi nejlepších kondičních trenérů v republice. Doufáme, že kluci budou dobře připravení,“ řekl Patera. Zmínil také zkušenost z Ligy mistrů, která by podle něj měla Bruslařům pomoci připravit se na Tipsport extraligu. „Chtěli bychom navázat na tu loňskou sezónu, když to půjde, tak to posunout,“ doplnil Patera. V neděli pak Boleslav odehraje první domácí utkání proti Pardubicím.

Klub také bilancoval nad zápasy Ligy mistrů, v rámci nichž se Bruslaři představili proti švédské Frölundě a finským Helsinkám. Začátkem října odehrají také dvojzápas proti švýcarskému Curychu. „My to vnímáme jako odměnu, dejme tomu za ty poslední dvě sezony, kdy se nám sportovně hodně dařilo. Vážíme si toho, že to můžeme hrát. Myslím si, že se po těch dvou víkendech nemáme za co stydět,“ řekl generální manažer klubu Jan Tůma.

Foto: Facebook BK Mladá Boleslav