Během mrazivých nocí mohou lidé bez domova do stanu

Pracovníci společnosti Compag opět postavili v areálu Poplužního dvora stan pro bezdomovce, který jim bude k dispozici v mrazivých nocích. Dokončuje se instalace elektřiny, potřebné revize a zajišťuje potřebné vybavení včetně kamen a mobilní toalety – informují o tom webové stránky města Mladá Boleslav. Vše by mělo být připraveno pro případné využití v druhé polovině listopadu.


Vyhřívaný stan pro přespání by měl přijímat klienty od 20.30 do 21.30 hodin, opustit musí zařízení v 7.00 hodin. Stan bude k dispozici, pokud teplota klesne dva dny po sobě pod minus 5 stupňů Celsia. Ve stanu bude nabízeno opět přenocování na rozkládacích lůžkách, k dispozici bude deka, toalety pro vykonání potřeby. Vstup je určen pro muže a ženy od osmnácti let, kterým jejich zdravotní stav nenarušuje soběstačnost. Zájemci o přespání by svým chováním neměli závažným způsobem narušit chod zařízení a kolektivní soužití.


V nedalekém Středisku Naděje ve Štyrsově ulici mohou zájemci dostat teplý čaj či polévku během denního provozu. Rovněž zde mohou využít hygienické středisko. Vyhřívaný stan slouží pouze pro bezplatné přespání, pokud není volné místo ve středisku Naděje.

FOTO: MB-NET.CZ