ALS – Běžím s Martinem ovládne Mladou Boleslav! Zapojte se!

V Mladé Boleslavi budeme mít další možnost podpořit dobrou věc. Charitativní sportovní akce pro Martina se bude konat v sobotu 29. srpna v lesoparku Štěpánka. O co půjde? Bude se běhat a každý tak může pomoci v boji proti nevyléčitelné smrtelné nemoci ALS.

Představujeme Martina, kterému je 36 let!

Martin je sportovec – běhá maratony a hraje rekreačně hokej i tenis. Žije v Praze se svou ženou, má dvě děti a pracuje na Plánování logistiky ve ŠKODA AUTO. Na podzim roku 2019 na sobě začal vnímat změny – problémy s mluvením, či svalové záškuby a v březnu 2020 mu byla diagnostikována nevyléčitelná smrtelná nemoc ALS (amyotrofická laterální skleróza). Martinovo přání je uspořádat charitativní sportovní akci v Mladé Boleslavi nebo okolí. Ve svém životě se postavil na startovní čáru několika půlmaratonů a dokonce i maratonů, zdolal 100 km závod přes Krkonoše za 24 hodin, soupeřil se svým týmem v hokej… Teď ale čelí výzvě, kterou sám nemůže vyhrát! S naším přispěním se o to alespoň může pokusit a inspirovat tím více lidí s touto nemocí!

Díky Vašemu přispění Martin chce podstoupit léčbu pomocí kmenových buněk v USA, koupit nástroje k usnadnění chodu běžného života a dále k zabezpečení rodiny.

Na Štěpánce budou tratě pro každého a chybět nebude doprovodný program:

Co se týká hlavního běhu, připravena bude trať na čtyři kilometry (štafeta 2×2000 m) a trať rodinného běhu bude dlouhá 1000 metrů. Nemusíte běhat, přijďte si třeba jen užít doprovodný program, který zahrnuje malování obrázků pro děti, malování na obličej, živou muziku, dogfrisbee, fotokoutek a představí se také hasiči. Akce bude zahájena v 9:00 a konec se plánuje na 17. hodinu.

O jakou nemoc se přesně jedná?

ALS je neurologické onemocnění způsobující postupnou degeneraci buněk a postupně ochabují svaly v těle,touto nemocí onemocněl např. Stephen Hawking, Stanislav Gross, nebo Marián Čišovský.

Další informace a přihlášky naleznete zde: https://www.martinprecechtel.cz/